Novinky

V letošním roce mít štěňátka nebudeme, vrh B plánujeme na jaro 2022.

První úspěch našeho odchovu ve výstavním kruhu

26. 7. se v Brně konala mezinárodní výstava psů Intercanis 2021, kde nás velmi úspěšně reprezentoval brácha Avicii . Ve třídě mladých získal pěkný posudek a známku V3 - výborný. Moc gratulujeme!!!

Loučíme se s "Áčátky"

24. 9. 2020 

Vše má svůj začátek a svůj konec. Stejně tak naše první chovatelská zkušenost je za námi. Dnes odešli do nových domovů poslední tři kluci, Armstrong, Antonio a Axl. 

Tyto dva měsíce se štěňátky byly neskutečně krásné, ale i náročné. Musím poděkovat hlavně manželovi Tomovi, který mi byl obrovskou oporou a ve všem mi neskutečně pomáhal. Díky patří i dcerám Šárce a Janče, které to s námi sdílely a také se aktivně zapojovaly do všeho dění kolem štěňátek. 

Mějte se krásně štěňátka!!! Ať Vás v životě potká jen to krásné a těšíme se na viděnou někdy v budoucnu. Pro nás jste a budete vždycky ti první!

31. 8. 2020                                                                                                                                                                                   Dnes se na svého nového člena rodiny Axlíka přijeli podívat jeho budoucí majitelé Jitka Houzarová s partnerem. Nejen, že s námi strávili příjemné nedělní dopoledne, Jitka nám u povídání a mazlení ještě stačila nádherně vyfotit všechna štěňátka, za což jí srdečně děkujeme :) . Jak se to povedlo uvidíte zde a u jednotlivých štěňátek.

3. 8. 2020                                                                                                                                                                Oznamujeme všem radostnou novinu, v pondělí ráno se nám narodilo sedm krásných, zdravých, standardních štěňátek v barvách black tri a blue merle. Štěňátka i maminka jsou naprosto v pořádku. Detailní informace o štěňátkách naleznete zde Vrh A

22. 7. 2020                                                                                                                                                                                  50. den - bříško už nelze přehlédnout. Příchod miminek se nám nezadržitelně blíží, proto bylo potřeba sestavit porodní box a otestovat jeho pohodlí.                 

26.6.2020   

Krásná a důležitá zpráva!!! Dnes ráno nám pan veterinář potvrdil březost. Zatím se na sonu ukázalo šest štěněcích miminek, tak uvidíme kolik se jich nakonec narodí. Termín porodu očekáváme začátkem srpna.                


1.6. a 3.6.2020       

Máme nakryto!!!!!, avšak člověk míní a příroda mění (v našem případě člověk/příroda půl na půl).                     

Konečně jsme se trošku vzpamatovali z dění posledních několika dní a mohu napsat pár řádků k tomu, co se nám přihodilo. Jak už jsem zmiňovala v minulém příspěvku, v pondělí 1.6. Bekča podstoupila odběr krve pro test na hladinu progesteronu. Vyšel tak, že bylo nutné ihned vyrazit za krycím pejskem. Telefonicky jsem kontaktovala jeho majitelku, která nám však sdělila, že pes bohužel není schopný krýt, jelikož onemocněl zánětem prostaty. Byl to pro nás šok, protože jsme takovou informaci vůbec neočekávali a hlavně, ať se na mě paní majitelka nezlobí, pokud toto nastane, ihned bych druhou stranu s nastalou situací seznámila, aby měli čas se zařídit jinak. Nicméně stalo se a bylo potřeba okamžitě jednat. Nechci popisovat co se nám honilo hlavou, a že jednou z variant bylo posunout krytí Bekči na příště. Dnes, s lehkým odstupem času si uvědomuji, jaké jsme měli při naší smůle veliké štěstí. Už na počátku mého hledání vhodného tatínka pro naše štěňátka jsem objevila nádherného pejska jménem JIM COFI CAPITO alias Dutch (podobnost volacích jmen s původním pejskem je čistě náhodná), který také splňuje veškeré předpoklady dokonalého australáčka (více o něm v záložce "plánované spojení"). Řekla jsem si buď a nebo, zvedla telefon a zavolala jeho majitelku Andreu Křivánkovou. Setkala jsem se s vlídnou a chápavou reakcí, slovo dalo slovo a za hodinu jsme byli na cestě do Kralup nad Vltavou. Jak to dopadlo už víme a mně nezbývá než ještě jednou touto cestou srdečně paní Andree poděkovat, že nás v tom s jejím Dutchem nenechali :).

Poučení pro příště - náhradní varianta je nutná, protože příroda si dělá co chce a nikdy nevíme, co pro nás zrovna nachystá.

1. 6. 2020                                                                                                                                                  Ráno jsme vyrazili na odběr krve k určení množství progesteronu a tím také nejvhodnějšího termínu pro odjezd za ženichem. Jaké bylo naše překvapení, když jsme si kolem poledne volali o výsledek a ten byl "okamžitě sedejte do auta a jeďte".  Těch překvapení bylo za celý den ještě mnohem více, ale o tom trošku později.

23.5.2020                                                                                                                                                  ....dneškem to všechno opravdu začíná, Bekča konečně hárá.